Vlastní salát za 2 týdny


Vlastní salát za 2 týdny

Salátové lístky vypěstované na balkoně můžete sbírat již za 14 dní

 Sáček semínek, lehký substrát a samozavlažovací truhlík. S touto skromnou výbavou si na svém balkoně vypěstujete bohatou úrodu křupavých lístků. Rostou tak rychle, že každým dnem cítíte, že jste o krok blíž k chutné delikatese.
 Jmenují se mibuna, mizuna a komatsuna. Od ostatních listové zeleniny se liší hlavně svou nenáročností. Jakoby je příroda předem připravila na pěstování ve stísněném prostoru balkonu či terasy ve městech, kde mnozí lidé pouze sní o zahrádkách, které zkrášlují venkov.
 
Připravte si truhlík
   Samozavlažovací truhlík je pro pěstování ideální. Zajistí rostlinkám nepřetržitý přísun vody a tak budou jejich lístky při sklizni svěží a sladké. I když zůstanete v práci déle nebo na víkend odběhnete na chatu, nebudete se muset obávat, že rostlinky uvadnou.
    Objemné truhlíky Siesta Lux jsou ideální pro letní horké měsíce, protože se nepřehřívají. S bohatou úrodou však můžete počítat i v menších truhlících Bergamot, či dekorativních nádobách Mareta, jejichž pestré barvy mohou kontrastovat se zelenou natí. Věděli jste o tom, že některé z nich mohou mít délku až jeden metr?
    Ať se rozhodnete pro kterýkoliv z nich, naplňte ho lehkým zahradnickým substrátem přibližně centimetr pod vrchní okraj a jste připraveni k setí semínek. Proč třeba plnit truhlíky až po vrch? Lístky se vám budou snadněji stříhat, pokud vám nebude překážet obruba.
 
Prostor pro růst
   Kulatá semínka rozsypte po povrchu substrátu tak, aby mezi nimi byly přibližně dvoucentimetrové mezery. Přesnost není důležitá. Jde jen o to, aby měly rostlinky dostatek prostoru pro rozvětvování své růžice listů. Pokud někde bude výsadba hustší a jinde řidší, nic se neděje. Během několika dnů rozdíl zmizí a nic nepoznáte.
   Aby měla semínka při klíčení dostatek vláhy, pozastrkujte je tupým koncem tužky přibližně půl centimetru pod povrch substrátu. Tak budou v prvních dnech chráněna před sluníčkem a vy jim budete moci jemným rosením dodávat vláhu. Pokud máte stinné místo nebo můžete truhlík přikrýt fólií, úspěch klíčení máte zaručen.
 
Potřebují se zakořenit
   Klíčí rychle, avšak jejich kořínky rostou mnohem pomaleji, než jejich lístky. Proto potřebují v prvních dnech opatrnou zálivku. Než dosáhnou do rezervoáru ve spodní části truhlíku, budete je muset první týden zalévat. Nejlepší je rozprašovač s jemným rozstřikem vody. Pokud voda rostlinky svalí na zem, musejí vynaložit mnoho energie na to, aby se vztyčily.
Je úžasné den po dni sledovat, jak se na nich objevují nové lístky. Už dva týdny po výsevu vytvoří hustý svěže zelený koberec s výškou přibližně 10 centimetrů. Úzkolistá mibuna, střapatá mizuna a širokolistý komatsuna rostou stejnou rychlostí. Klidně můžete jejich semínka míchat při dalších výsevů dohromady. Není potřeba je oddělovat.
 
Sklízejte je jednoduše nůžkami
   Nůžkami je sběr lístků nejjednodušší a sami zjistíte, že každý den navíc znamená další centimetr v délce lístků, které ještě v truhlíku zůstaly. Na rozdíl od zahrady, všechny lístky jsou čisté, bez písku a zeminy. Stačí je proto jen opláchnout v sítku a můžete se pustit do kulinářských experimentů.
I když v sestříhaných růžicích vždy narůstají nové a nové lístky, lepší je vysít si nové rostlinky. K dalšímu sběru se tak propracujete mnohem rychleji. Zda budete sbírat lístky po dvou týdnech nebo čtyřech týdnech, je pouze na vás. Chutnají stále stejně dobře.
 
Vyzkoušejte je ve svěžím salátu 
   Několik kapek za studena lisovaného oleje, na dno misky pomerančového džusu a trocha soli vytvoří pro asijské lístky zálivku, kterou si zamilujete. Svou ovocnou chutí skvěle rozvine křehkost a jemnost lístků, které mohou směle konkurovat hlávkovému salátu.    
A pokud byste měli pocit, že je přeci jen třeba dodat takovému salátu kousek noblesy, nastrouhejte do něj trochu parmezánu a přidejte několik plátků spařených mandlí.
 
TIP: Věděli jste o tom, že barva truhlíku může být důležitá? Čím světlejší odstín si zvolíte, tím méně budou sluneční paprsky ohřívat substrát. To je důležité zvláště pro listovou zeleninu, která miluje chladnější klima a mnoho vody.