Řeřichová zahrádka na parapetu


Řeřichová zahrádka na parapetu

Připomeňte si nezaměnitelnou chuť řeřichy

   Na vatě či papírové utěrce ji pěstoval snad každý.  Co byste však řekli na zahrádku za oknem, ve které budete mít vždy dostatek natě s kořeněnou chutí na ochucení salátů, pomazánek a příloh?
I když je řeřicha pověstná tím, že roste téměř před očima, pokud se rozhodnete, vypěstovat z ní hustý porost s pravými lístky, zjistíte, že to trvá o něco déle. Konec léta je proto vhodný čas, abyste si venku na balkoně či ve dvoře předpěstovali řeřichu pro okenní parapet.
 
Dostatek vody a živin
   
Řeřicha miluje vláhu a svými jemnými hustými kořínky se k ní snaží dostat za každou cenu. Proto je výsadba do samozavlažovacího truhlíku tak výhodná. Stačí jednou za 14 dní nalít vodu do rezervoáru podle stavu hladinoměru a nemusíte se obávat toho, že hustý zelený kobereček zvadne.
   My jsme uskutečnili výsev do truhlíku Siesta Lux s délkou 60 centimetrů. Pokud však toužíte po dekorativní ozdobě parapetu, můžete to zkusit s květináčem  Doppio nebo některým z truhlíků řady Mareta. Důležité je pouze to, abyste sáhli po substrátu, který má dostatek mikroelementů, aby se v rostlinkách vyvinula typická kořeněná chuť.
Abyste se vyhnuli hnojení, poohlédněte se po substrátu obsahujícím vermikompost bez obsahu písku.  Má dostatek organických látek a mikroelementů pro vyvinutí dokonalé chutě a neobsahuje písek, který by se mohl spolu s rostlinkami dostat na talíř.
 
Sejeme pouze na povrch
 
   Příroda vybavila řeřichu vším, co potřebuje k úspěšnému vyklíčení, aniž jsou semínka v těsném kontaktu se zeminou.  Jakmile se k nim dostane vláha, na povrchu se vytvoří ochranná vrstvička gelu, která je zásobárnou vody pro první fázi klíčení.
  Už po 24 hodinách budete vidět, jak klíčky začínají zkoumat svět z bezprostřední blízkosti. V tomto čase je praktické rosit povrch truhlíku, dokud se kořínky nezavrtají do substrátu, ze kterého budou čerpat vlhkost.
   Pokud nemáte čas na rosení, pomoci si můžete tabulkou skla nebo fólií, kterou pokryjete povrch nádoby. Tak se vytvoří vlhké mikroklima, v němž se vyvine první pár lístečků nevídanou rychlostí.
 
Pobyt venku jí prospívá
 
    Na pohostinném místě, při střídání teplejších dnů a chladných nocí, trvá řeřiše 2 až 3 týdny, než vytvoří 12 centimetrů vysokou růžici složenou z několika pravých listů.  Jsou úzké, nepravidelně střapaté, jakoby připomínaly jemnou svěží nať petržele, která nikdy nezestárne.
   Rostlinky postupně sílí a listová růžice se rozrůstá. V tomto okamžiku je již substrát pevně prokořeněný a je připraven na postupný sběr natě. Jelikož podzim se nese ve znamení listových salátů, řeřicha je pouze doplňkem, který jim dodá tu správnou kořeněnou chuť a aroma.
 
Z balkonu za okno
 
   Aby řeřicha po příchodu chladnějšího počasí nezpomalila svůj růst, přeneste ji na parapet nejsvětlejšího okna ve svém příbytku. Zde ji budete moci ještě dlouhou dobu sestříhávat a sledovat jak se postupně regeneruje.
   Při stříhání vždy ponechte srdíčko, z něhož vyrůstají nové lístky. Ačkoliv vypadá ostříhaná část porostu jako strniště, potrvá pouze několik dní, než  se v něm začnou objevovat nové lístky . Znovu a znovu připraveny na sklizeň , protože veškerou energii, kterou rostlinky mají ukrývají ve svých kořenech .
 
Zkuste ji v pomazánkách
 
  Chcete-li se seznámit s chutí řeřichy, vyzkoušejte ji ve vajíčkové pomazánce. Vajíčka uvařená natvrdo nastrouhejte na jemném struhadle a promíchejte se změklým máslem, špetkou soli a jemně sekanou natí řeřichy. Budete překvapeni, jak dokonale k sobě tyto suroviny ladí.