Grilujeme, grilujete, griluješ!


Grilujeme, grilujete, griluješ!

Čerstvé bylinky jsou to nejlepší koření.

Myslím, že každému z nás se rozjasní oči při představě slunečného odpoledne, žádný shon a před námi příprava skvělého občerstvení na grilu a posezení s nejbližšími.


A co nesmí chybět? 

Naše vlastnoručně připravené koření – tedy vlastně čerstvé bylinky!

Na pěstování bylinek nemusíte být zahradnice, postačí vám chytří pomocníci


Bez čerstvých surovin to prostě nejde.  Ze zmrazené zeleniny nikdy neuděláte silný vývar a stejně tak sušené bylinky nikdy zcela nemůžou nahradit ty čerstvé, jejichž vůně se prolíná celou místností. Na jejich domácí pěstování nemusíte být hned zahradník. Stačí chytří pomocníci, kteří se o bylinky postarají z větší části sami, například samozavlažovací květináče.
Bylinky už od semínka
  Vypěstovat si bylinky, například bazalku či mátu, od semínka není složité, oproti těm předpěstovaným však budete potřebovat více trpělivosti a budete muset dávat bylinkám větší péči. Za odměnu získáme odolnější a vytrvalejší rostlinky. Jak na to? Jednoduše: hlínu, která bude před tím provzdušněná, posypte semínky rostlin a zalijte větším množstvím vody. Pak nezbývá než udržovat hlínu vlhkou a za pár dnů již budou v půdě vidět první klíčky bylinek. Na to, až vyrostou a budete si jimi moci ochutit polévku nebo salát, si ale ještě chvilku počkáte.
U předpěstovaných rostlinek si dejte pozor při výběru
Pokud si na pěstování od semínka netroufáte nebo se vám to nedaří, nezoufejte a pořiďte si již předpěstovanou rostlinku. Doporučujeme vybírat například v zahradnických centrech nebo na farmářských trzích od drobných pěstitelů. Rostlinky od nich totiž většinou nebývají skladovány v lednici a doma na okně je tak nečeká teplotní šok.
Pro začátek si zvolte méně náročné bylinky, doporučujeme například pažitku, petržel, bazalku či majoránku. Většina bylinek potřebuje ke svému růstu dostatek světla a příjemnou teplotu okolo 15 stupňů. Pokud nemáte doma dostatek sluníčka, vyberte si méně náročnou mátu nebo kerblík setý, který se skvěle hodí například do polévek.
Samozavlažovací květináče a truhlíky dopomohou k úspěchu
Abyste se o bylinky nemuseli starat každý den, pořiďte si samozavlažovací květináč nebo truhlík. Bylinky se tak stanou i pěkným designovým doplňkem kuchyně, ale udělají i skvělou dekoraci na balkoně či terase. Je na Vás, kde všude je budete chtít mít!

Máme pro Vás pár nápadů, jak si připravit chutný bylinkový truhlík!


1. Bylinky na gril 
 Obrázek č.1
Musíte uznat, vypadají skvěle a Vy s nimi určitě neuděláte v kuchyni chybu.
Rozmarýn, oregano, bobkový list, tymián a jedna specialita – smil italský

A pokud nemáte čas anebo prostě máte raději, když Vám truhlík  někdo osází, podívejte se zde:
http://www.truhlikov.cz/bylinky-na-gril


Toto skvělé zahradnictví Vám nejen poradí, ale klidně Vám i truhlík osází a přiveze až k Vám domů.


2. Bylinky na čaj
Obrázek č. 2


A pokud to trochu s ochutnáváním grilovaných dobrot přeženete, doporučujeme pro změnu tento truhlík: máta, šalvěj, meduňka, mateřídouška a stévie.
Mátový čaj zklidňuje a pomáhá trávení, odvar z šalvěje i mateřídoušky prospívá žaludku a mírní záněty, meduňka přivolá příjemné spaní. A stévie je tu proto, abyste si mohli osladit čaj i život bez výčitek.


A opět nejste na sázení sami:
http://www.truhlikov.cz/bylinky-na-caj-domaci-lekarna