Vypěstujte si svoje bylinky, je nejvyšší čas začít!


Vypěstujte si svoje bylinky, je nejvyšší čas začít!

Jednoduchý návod, jak na to.

Bez čerstvých surovin to v kuchyni prostě nejde. Sušené bylinky nikdy nemůžou dobře nahradit ty čerstvé. Bylinky vám dům provoní a zútulní. Práci s nimi vám navíc mohou usnadnit samozavlažovací květináče nebo truhlíky, které dodají bylinkám dostatek potřebné vláhy.
Pěstování bylinek není složité a proti těm kupovaným získáte odolnější a vytrvalejší rostlinky.
Nejlepší čas k výsevu bylinek je březen, kdy se sluníčko pomalu probouzí a počasí i pro výsev venku se ustálilo. Doma však na nic čekat nemusíte a můžete začít vysévat.
Jak na to…
Bylinky nemají rády těžké zeminy a substráty s velkými kousky dřeva. Vyrůstající bylinky nemají dost síly, aby se takovým substrátem prodraly. Vhodné jsou lehčí substráty, ideálně odlehčené trochou písku. V dnešní době by neměl být problém koupit substrát přímo pro bylinky.
Základem zdravé a silné rostlinky jsou kvalitní a čerstvá semínka. Kupujte je raději v zahradnictvích, které znáte. Ta v supermarketech mohou být starší, s nižší klíčivostí a nejasným původem.
Semínka nevysévejte příliš hluboko pod zemi, stačí asi půl centimetru pod hlínu. Neupěchovávejte ji, nechte semínka jen zasypaná. Rostlinka se takto nebude mít problém prodrat ven. Semínka dávejte dostatečně daleko od sebe, aby měly rostlinky prostor pro růst. Záleží především na druhu rostlinky. U bylinek jako je bazalka stačí asi půl až jeden centimetr, pažitku či tymián můžete zasít ještě hustěji.
Zasetá semínka potřebují dostatek vláhy. Tu jim dodávejte nejprve rozprašovačem a mírnou zálivkou shora. Jakmile rostlinky povyrostou, začne výborně pracovat samozavlažovací systém z květináčů, který jim dodá potřebnou vláhu. Hnojení u bylinek není třeba.
Vaši kuchyni pozvednou bylinky jako je bazalka, tymián, pažitka, oregano, majoránka, libeček, máta, meduňka, šalvěj a mnoho dalších.